CANADA / 2026-27 / KAIKKI IKÄRYHMÄT

Seuravahvuuden sijoitus.

Yksi taulukko seuroille, jotka rakentavat vahvuutta ja laajuutta koko lajiin.

Seuran kaikki joukkueet · Kanada

79 SEURAT
#SEURAVAHVUUS30PV KANS.JOUKKUEETKATTAVUUSVAHVUUS
1PPaul-HubertGirls: U18. Boys: U18, U202 542 —66 luokiteltu3 600−1 058
2CN(Collège Notre-Dame (Montréal)Girls: U18. Boys: U18, U202 308 —33 luokiteltu2 750−442
3E2Esther-BlondinGirls: U202 286 122 luokiteltu2 250+36
4FCTFutsal Club TorontoBoys: U122 250 220 luokiteltu2 2500
5UUnionvilleBoys: U122 250 220 luokiteltu2 2500
6ASAcadémie Ste-ThérèseGirls: U20. Boys: U18, U202 230 333 luokiteltu2 750−520
7SASt AnthonyBoys: U102 180 122 luokiteltu2 250−70
8CLCollège LavalGirls: U18. Boys: U18, U202 098 333 luokiteltu2 750−652
9ÉsSÉcole secondaire Samuel-de-ChamplainBoys: U18, U202 071 —22 luokiteltu2 250−179
10ASAcad. Saint-LouisGirls: U18. Boys: U201 915 —22 luokiteltu2 250−335
11JNJuv. Notre-DameGirls: U18. Boys: U181 911 —22 luokiteltu2 250−339
12CJDLColl. Jean de la MennaisGirls: U18. Boys: U201 821 —22 luokiteltu2 250−429
13ÉDÉ. D'IbervilleGirls: U18. Boys: U201 715 —22 luokiteltu2 250−535
14S2Saint-JérômeGirls: U201 664 —22 luokiteltu2 250−586
15MMariniersBoys: U101 655 —11 luokiteltu1 500+155
16UM0Unionville Milliken 09 OPDL Red StrikersGirls: U181 597 —11 luokiteltu1 500+97
17WCFWaterloo County FCBoys: U181 563 —11 luokiteltu1 500+63
18CCosmosBoys: U101 557 —11 luokiteltu1 500+57
19FTFC TorontoBoys: U181 544 —11 luokiteltu1 500+44
20BSFBurlington SC FutsalBoys: U181 507 —11 luokiteltu1 500+7
21SMFSporting Montréal FCAdult A (W)1 502 —11 luokiteltu1 500+2
229DO9 de Octubre TorontoAdult A (M)1 500 110 luokiteltu1 5000
23ABAcadémie BlueAdult A (M)1 500 110 luokiteltu1 5000
24ASAlbi SVEAdult A (M)1 500 110 luokiteltu1 5000
25AGAtlético GatineauAdult A (M)1 500 110 luokiteltu1 5000
26AMAtlético MontréalAdult A (W)1 500 110 luokiteltu1 5000
27BJBoca JuniorsBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
28EBAESA Brampton AcademyBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
29FEFC EmeryBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
30FLFC LavalAdult A (W)1 500 110 luokiteltu1 5000
31FSFS SalaberryAdult A (M)1 500 110 luokiteltu1 5000
32RARustic ACBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
33TAToronto AzzurriBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
34UUnderdogsAdult A (W)1 500 110 luokiteltu1 5000
35WTUWest Toronto UnitedBoys: U121 500 110 luokiteltu1 5000
36OFEOttawa FC ElitesGirls: U181 497 1411 luokiteltu1 500−3
37LAFLondon Alliance FC Mustangs PumasGirls: U181 463 111 luokiteltu1 500−37
38AASGBoys: U101 452 111 luokiteltu1 500−48
39ISUInternational SC U18 MississaugaGirls: U181 444 111 luokiteltu1 500−56
40SG&Saskatoon Green & WhiteAdult A (W)1 438 111 luokiteltu1 500−62
41ÉSFÉcole secondaire François-BourrinBoys: U201 434 411 luokiteltu1 500−66
42LMULFCIA Mississauga U17 BlackGirls: U181 429 —11 luokiteltu1 500−71
43MD0Mississauga Dixie 08 BlackBoys: U181 428 111 luokiteltu1 500−72
44ÉB-Étoiles Bleues - FCVBoys: U101 417 111 luokiteltu1 500−83
45CdCoup d’EnvoiBoys: U101 417 111 luokiteltu1 500−83
46FPFC Petite-NationBoys: U101 412 111 luokiteltu1 500−88
47BFBBryst FA BlackBoys: U181 389 411 luokiteltu1 500−111
48LC(Le Carrefour (Outaouais)Boys: U181 388 511 luokiteltu1 500−112
49RHRosemere HighGirls: U201 372 111 luokiteltu1 500−128
50LL’AssomptionGirls: U201 368 111 luokiteltu1 500−132
51CSCollège Sainte-AnneBoys: U181 364 111 luokiteltu1 500−136
52SSSéminaire Saint-JosephBoys: U201 341 —11 luokiteltu1 500−159
53CCLColl. Charles-Lemoyne LSLBoys: U181 332 —11 luokiteltu1 500−168
54LBLe BerBoys: U201 313 —11 luokiteltu1 500−187
55ÉIÉducation internationaleBoys: U201 311 —11 luokiteltu1 500−189
56SSaint-SacrementBoys: U181 301 —11 luokiteltu1 500−199
57JJean-NicoletGirls: U181 300 —11 luokiteltu1 500−200
58LLMACGirls: U181 285 —11 luokiteltu1 500−215
59LLoyolaBoys: U181 280 —11 luokiteltu1 500−220
60CSCollège StanislasBoys: U201 280 —11 luokiteltu1 500−220
61SSalésienGirls: U181 278 —11 luokiteltu1 500−222
62PDPoly. Deux-MontagnesGirls: U201 270 —11 luokiteltu1 500−230
63JJean-Baptiste-MeilleurGirls: U181 267 —11 luokiteltu1 500−233
64NFNouvelles FrontièresGirls: U181 266 —11 luokiteltu1 500−234
65MMont-BleuBoys: U201 259 111 luokiteltu1 500−241
66ALAcadémie LafontaineGirls: U201 253 111 luokiteltu1 500−247
67BBoisbriandGirls: U181 249 —11 luokiteltu1 500−251
68DPDes PionniersBoys: U181 241 —11 luokiteltu1 500−259
69CBCollège BourgetGirls: U181 239 —11 luokiteltu1 500−261
70SdSS. de SherbrookeBoys: U181 228 —11 luokiteltu1 500−272
71PLCPol. Le Carrefour (Abitibi-Témiscamingue)Boys: U181 228 —11 luokiteltu1 500−272
72OOzias-LeducGirls: U181 227 —11 luokiteltu1 500−273
73SHSelwyn HouseBoys: U201 225 —11 luokiteltu1 500−275
74SSaint-LaurentBoys: U181 222 —11 luokiteltu1 500−278
75DPDes PatriotesGirls: U201 203 —11 luokiteltu1 500−297
76PPréludeGirls: U201 187 —11 luokiteltu1 500−313
77RRive-NordGirls: U201 154 —11 luokiteltu1 500−346
78ÉÉrablièreGirls: U201 129 —11 luokiteltu1 500−371
79JHSJoliette High SchoolGirls: U201 103 —11 luokiteltu1 500−397
Miten pisteet toimivat. Seuran ensimmäinen aktiivinen joukkue tuo 1 500 kattavuuspistettä, seuraavat 750, 500, 375, 275, 200, 150 ja 125; jokainen lisäjoukkue tuo 100. Kukin joukkue lisää tai vähentää sitten nykyisen luokituksensa ja 1 500:n erotuksen. Passiivisuus näkyy jo luokituksessa, joten se huomioidaan täsmälleen kerran. Koko sijoitusopas ↗