SPAIN / 2025-26 / KAIKKI IKÄRYHMÄT

Seuravahvuuden sijoitus.

Yksi taulukko seuroille, jotka rakentavat vahvuutta ja laajuutta koko lajiin.

Seuran kaikki joukkueet · Espanja

65 SEURAT
#SEURAVAHVUUS30PV KANS.JOUKKUEETKATTAVUUSVAHVUUS
1BBarçaBoys: U12, U14, U16, U193 261 —44 luokiteltu3 125+136
2LCULes Corts UBAE AEGirls: U12, U14, U162 900 —30 luokiteltu2 7500
3JCJimbee CartagenaBoys: U12, U14, U192 759 —33 luokiteltu2 750+9
4FOFS OlesaGirls: U14, U162 750 —30 luokiteltu2 7500
5RFRipollet FSGirls: U14, U162 750 —30 luokiteltu2 7500
6AAFAD Alcorcón FSGirls: U10, U16. Boys: U102 742 —32 luokiteltu2 750−8
7SJDSant Joan Despí CFS Riba MecanizadosGirls: U10, U12, U162 687 —31 luokiteltu2 750−63
8CPWCFS Palau Wurth IndustryGirls: U12, U162 250 —20 luokiteltu2 2500
9FSSFS Sant SadurníGirls: U14, U162 250 —20 luokiteltu2 2500
10FAVFutsal Athletic VilatorradaGirls: U12, U162 250 —20 luokiteltu2 2500
11FMFutsal MataróGirls: U14, U162 250 —20 luokiteltu2 2500
12MTMoprisala ToledoBoys: U14, U162 243 —22 luokiteltu2 250−7
13SDMSaraiba Do MarGirls: U101 626 —11 luokiteltu1 500+126
14AB–AE Badalones – Pinturas CorbachoGirls: U161 575 —10 luokiteltu1 5000
15ROSReal Oviedo SADBoys: U101 556 —11 luokiteltu1 500+56
16CEVCDE El ValleBoys: U121 539 —11 luokiteltu1 500+39
17FFZFSF Femenino ZaragozaGirls: U101 530 —11 luokiteltu1 500+30
18S5MSala 5 MartorellBoys: U191 501 —11 luokiteltu1 500+1
19ACMAE Ciutat Mataró Enlleura’tGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
20AHAECS HospitaletGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
21ACAlaquàs C.F.S.Boys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
22AFAlzira FSBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
23AFAmposta FSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
24CAC.D. AlamedaBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
25CCCC.D. Col. CumbresBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
26CCCD CorberaBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
27CNSSCD Nrta Sra SocorroBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
28CATCFS Agramunt Torrons VicensGirls: U141 500 —10 luokiteltu1 5000
29CCDCFS Ciutat de MataróGirls: U121 500 —10 luokiteltu1 5000
30CCFCN Caldes FSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
31CCCornella CFSGirls: U141 500 —10 luokiteltu1 5000
32FCFS CastellarGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
33FCAFS Castelldefels Assessoria PearGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
34FPFS PicassentBoys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
35FSVFS Sant Vicenç dels HortsGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
36FCCFutsal Cervelló CEGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
37FSFFutsal Sant Feliu – OAB 4.0Girls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
38ISCIndustrias Santa ColomaGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
39M2FManlleu 2015 FS Club EspGirls: U141 500 —10 luokiteltu1 5000
40MEMecanoviga EixampleGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
41MFMislata F.S.Boys: U81 500 —10 luokiteltu1 5000
42M9CMolins 99 CFSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
43PFParets FSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
44PEAPenya Esplugues Assoc. Esp.Girls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
45PBRPura Brasa Racing PinedaGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
46RCRapitenc CFSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
47RCRubí CEFSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
48SFFSabadell Femení FSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
49SAASant Andreu AEGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
50SAdSant Andreu de la Barca CFSGirls: U161 500 —10 luokiteltu1 5000
51SCFSant Cugat FSGirls: U121 500 —10 luokiteltu1 5000
52RFRibeira FSBoys: U141 495 —11 luokiteltu1 500−5
53ALMAE Llevant ManacorBoys: U101 493 —11 luokiteltu1 500−7
54WASWanapix AD Sala 10Boys: U161 488 —11 luokiteltu1 500−12
55AEAljucer ElPozoBoys: U101 483 —11 luokiteltu1 500−17
56CIACD Intersala AdarsaBoys: U191 480 —11 luokiteltu1 500−20
57EAEntrerríos AutomatizaciónBoys: U191 466 —11 luokiteltu1 500−34
58MFMMRB FS MóstolesBoys: U191 466 —11 luokiteltu1 500−34
59RFRoldán FSGirls: U101 465 —11 luokiteltu1 500−35
60NPANoia Portus ApostoliBoys: U191 463 —11 luokiteltu1 500−37
61CPDCD Playas de Málaga FSFGirls: U101 456 —11 luokiteltu1 500−44
62RSRioja SalaBoys: U191 442 —11 luokiteltu1 500−58
63CECD ExposiciónBoys: U121 442 —11 luokiteltu1 500−58
64AFOAcademia Futsal OurenseBoys: U161 440 —11 luokiteltu1 500−60
65CEFCD Espigueras FéminasGirls: U101 432 —11 luokiteltu1 500−68
Miten pisteet toimivat. Seuran ensimmäinen aktiivinen joukkue tuo 1 500 kattavuuspistettä, seuraavat 750, 500, 375, 275, 200, 150 ja 125; jokainen lisäjoukkue tuo 100. Kukin joukkue lisää tai vähentää sitten nykyisen luokituksensa ja 1 500:n erotuksen. Passiivisuus näkyy jo luokituksessa, joten se huomioidaan täsmälleen kerran. Koko sijoitusopas ↗